Hydroponika – Systemy fertykacyjne (kropelkowe)

Hydroponika – Systemy fertykacyjne (kropelkowe)
7 lutego 2016 herbshydroadministruje

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/trady/domains/uprawiamwlasnejedzenie.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89

Hydroponika aktywna – Systemy fertykacyjne (kropelkowe)

System nawadniania fertykacyjnego (nawadnianie jednoczesne z dostarczaniem pożywki). 

Od zbiornika odchodzi przewód główny a od niego indywidualna dla każdej rośliny kapilara (cieniutki przewód nawadniający). Cyrkulacja jest regulowana zegarem sterującym. 

Donice lub specjalne rynny wypełnione są wełna mineralna, keramzytem, perlitem. 

Możliwe jest nawadnianie jednej do kilku/kilkuset roślin jednocześnie. Pompa znajdująca się w dolnym zbiorniku doprowadza pożywkę do rurki z otworami znajdującej się wokół rośliny/roślin. Pożywka przepływa przez strefę korzeniową i wraca do zbiornika z pompką. Poniżej zdjęcia systemów WILMA.

Hydroponika stosowany z powodzeniem w małych szklarniach, pomieszczeniach, balkonach, na działkach itd.
W dużych szklarniach systemy takie są o wiele bardziej skomplikowane (rozbudowane o systemy filtrujące, dezynfekujące, sprawdzające EC pożywki, dozujące pożywkę oraz płyny zmniejszające/podwyższające Ph, napowietrzanie pożywki w zbiorniku głównym itd)

źródło: youtube, kanał 3D4U


Doskonałym przykładem innnego rozwiązania bezglebowego systemu hydroponicznego – fertykacyjnego jest urządzenie firmy GHE – Water farm

 

 

www.herbs-hydro.pl

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*