Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)

Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)
4 stycznia 2016 herbshydroadministruje

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/trady/domains/uprawiamwlasnejedzenie.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89

RODZAJE UPRAW BEZGLEBOWYCH(kliknij)


Cienkowarstwowe Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)

W tej metodzie korzenie są podwieszone w lekko pochylonych kanałach nawadniających (lub rynnach) z przepływająca pożywka, wlewaną z nachylonego ich końca, co pozwala roztworowi spłynąć po rynnie, nawadniając korzenie roślin. 

 Woda odprowadzana jest grawitacyjnie do głównego zbiornika i używana ponownie. W zależności od przyjętej techniki (uwarunkowanej np. temperatura powierza) interwały trwają cyklu 15 minut załączone i 15 minut wyłączone. Tradycyjna metoda przewiduje ciągłe działanie pompy nawadniającej. 

Często metoda CKP jest rozbudowywana i uzupełniana dodatkowo kapitarami nawadniającymi każda roślinę od góry, tworząc w ten sposób system hybrydowy.  Zaleta systemów hybrydowych jest taka że w początkowej fazie rozwoju roślin (kiedy nie ma jeszcze wykształconego sytemu korzeniowego) nie ma niebezpieczeństwa wyschnięcia siewek.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*