Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)

Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)
4 stycznia 2016 herbshydroadministruje

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/trady/domains/uprawiamwlasnejedzenie.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89

RODZAJE UPRAW BEZGLEBOWYCH(kliknij)


Cienkowarstwowe Kultury Przepływowe CKP (Nutrient Film Technique NFT)

W tej metodzie korzenie są podwieszone w lekko pochylonych kanałach nawadniających (lub rynnach) z przepływająca pożywka, wlewaną z nachylonego ich końca, co pozwala roztworowi spłynąć po rynnie, nawadniając korzenie roślin. 

 Woda odprowadzana jest grawitacyjnie do głównego zbiornika i używana ponownie. W zależności od przyjętej techniki (uwarunkowanej np. temperatura powierza) interwały trwają cyklu 15 minut załączone i 15 minut wyłączone. Tradycyjna metoda przewiduje ciągłe działanie pompy nawadniającej. 

Często metoda CKP jest rozbudowywana i uzupełniana dodatkowo kapitarami nawadniającymi każda roślinę od góry, tworząc w ten sposób system hybrydowy.  Zaleta systemów hybrydowych jest taka że w początkowej fazie rozwoju roślin (kiedy nie ma jeszcze wykształconego sytemu korzeniowego) nie ma niebezpieczeństwa wyschnięcia siewek.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*