Warzywny gangster z Los Angeles

Warzywny gangster z Los Angeles
18 grudnia 2015 herbshydroadministruje

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/trady/domains/uprawiamwlasnejedzenie.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89

Renegat. Buntownik z wyboru z łopatą, ogrodnik gangster. Ron Finley. Aktywista zakładający ogrody warzywne w South Central w LA .Dla zabawy, dla piękna. Na przekór wszystkim. Wszędzie gdzie to możliwe, na każdym skrawku ziemi. Aby dać ludziom możliwość wyboru, lepszą żywność bo „bary drive-thru zabijają więcej ludzi niż strzelaniny”.

Polecam krótki 10-cio minutowy film – wystąpienia Finley’a w TED – polskie napisy –  https://www.ted.com/talks/ron_finley_a_guerilla_gardener_in_south_central_la?language=pl

Dzielnica Los Angeles, w której działa Ron, pełna jest fast foodów, barów drive-thru, sklepów monopolowych. Strzały słychać na każdym kroku a wskaźnik otyłości jest wyższy niż w Beverly Hills. 

 „Jedzenie jest problemem, ale i rozwiązaniem” mówi Ron. Chwycił za łopatę i połączył grupę ogrodowych zapaleńców. Za darmo sadzą, pielęgnują i zbierają plony. Pokazują jak zadbać o własne zdrowie i środowisko. „By zmienić społeczność, trzeba zmienić skład gleby. Uprawianie ogrodu jest najbardziej terapeutyczną i buntowniczą rzeczą, jaką można zrobić, zwłaszcza w środku miasta. No i ma się z tego truskawki”

Finley wraz grupą Green Grounds założyli 20 ogródków. W ich planach jest np. przerobienie kontenerów do transportu morskiego na lokalne kafejki i otwarcie targu ze zdrową żywnością.

Motto Rona: „Hodujcie własne jedzenie! To jak drukowanie własnych pieniędzy”

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*